قبلتر ها (خیلی قبل... حدودا 9-10 سال پیش) که یکی از تفریحاتم خواندن مجله دنیای تصویر بود، خیلی به شناخت بازیگران و دنبال کردن مسیرشان علاقه پیدا کردم. بازیگران هالیوود را به خوبی می شناختم و فیلمهایشان را از بر بودم و از این تفریحم لذت می بردم. کم کم، دکه کوچک مسیر مدرسه، دنیای تصویر را از فهرست مجلاتش حذف کرد. گویا گران شده بود و مشتری کمی داشت. بعد از مدت کوتاهی، هیچ دکه ای این مجله را نداشت. خیلی پیگیر قضیه نشدم. همان زمان، آخرین جلد از مجموعه هری پاتر منتشر شد و من را سرگرم خودش کرد. بعد از آن هم درگیر فشار و حجم دروس دبیرستان شدم و این تفریح کم کم از زندگیم حذف شد.
مدتهاست که دیگر به بازیگران و شناختن آنها و دانستن نامشان و دنبال کردن فیلموگرافی‌شان علاقه ای ندارم. همین که چهره شان را می شناسم و از بازی شان لذت میبرم، برایم کافی است.
فیلم Manchester by the See  (ساخت 2016) را دیدم. بسیار لذت بردم. فیلم بسیار خوبی بود.
چندان با سینما آشنایی ندارم، اما به نظرم ژانر درام اصیل ترین ژانر سینماست و قابلیت بالایی در درگیر کردن بیننده دارد. مدتها بود که درام خوب ندیده بودم... درامی که ژانر اولش درام باشد و در سایه یک داستان عاشقانه، یک زندگینامه و یا یک داستان جنایی قرار نگرفته باشد. اخرین درام لذت بخشی که دیدم Like Crazy (ساخت 2011) بود که تا به همین امروز هم درگیری های شخصیت های فیلم را به خاطر دارم.
فیلم Manchester by the Sea  با فاصله خوبی، بالاتر از فیلم Like Crazy در ذهنم قرار گرفت و به گمانم تمام اینها را مدیون به بازیگر نقش اول مردش باشد. البته نباید بازی دلچسب دیگر بازیگران، طراحی صحنه دقیق و کارگردانی خوب فیلم را نادیده گرفتت. اما هیچ کدام از این ویژگی ها، نمی تواند بازی خوب نقش اول را تحت شعاع خود قرار دهد.
بازیگری که چهره اش را در یاران اوشن دیده ایم و هیچ به خاطر نسپرده ایم. بازیگری که در Interstellar هم بود اما هیچ جلب توجهی نکرد.
کیسی افلک، برادر کوچکتر بن افلک است. بن افلک را از همان سالهای دنیای تصویر میشناسم و به نظرم بسیار خوش شانس بوده است که فیلم های خوبی در سابقه کاری خود دارد. البته شاید طرفداران زیادی داشته باشد که بازی او را می پسندند، اما به دنظر من تنها فیزیک خوب او باعث این خوش اقبالی بوده است.
کیسی افلک در فیلم های Manchester by the Sea  و The Finest Hours (ساخت 2016)موفق شد از زیر سایه شهرت برادرش خارج شود.
او در این دو فیلم به حدی خوب ظاهر شد که مجبورم کرد پس از سالها، دوباره، در پی نام او بگردم و فیلموگرافی ش را مطالعه کنم.